Dobre suplementy diety – jak je rozpoznać?

Data publikacji 17.09.2021

Przeczytasz w 4 minut 553 wyświetleń

Dobre suplementy diety – jak je rozpoznać?

Rynek suplementów diety rośnie jak na drożdżach. Coraz chętniej wzbogacamy nimi codzienny, zdrowy jadłospis, chcąc zapewnić sobie dobrą kondycję i urodę na długie lata. Jak dobrać suplementy, aby mieć gwarancję ich wysokiej jakości? Sprawdź i bierz tylko dobre suplementy diety!

Jakie suplementy naprawdę działają – zalecone przez lekarza

Zanim rozpoczniemy suplementację specjalnymi preparatami witaminowymi wskazane jest wykonanie badań pod kątem niedoborów pokarmowych. Ich wyniki należy skonsultować ze specjalistą – indywidualnie doradzi nam jakie witaminy brać, przepisze odpowiedni dawki i weźmie pod uwagę to jakie medykamenty bierzemy na co dzień. Niektóre suplementy mogą wchodzić w niepożądane reakcje z lekami, a więc szczególnie uważać powinny te osoby, które poddają się przewlekłej terapii. Prawdopodobnie lekarz zaleci nam także wprowadzenie zmian w diecie i włączenie do niej większej ilości owoców – na Sport Odżywki dowiesz się ile mają kalorii! Przeczytaj: https://sportodzywki.pl/ile-kalorii-maja-owoce!

Konsultacja lekarska poprzedzona badaniami jest wskazana także dlatego, że nierozważne dawkowanie suplementów na własną rękę może doprowadzić do hiperwitaminozy – przedawkowania witamin. To stan nie mniej szkodliwy od niedoborów – dawka czyni truciznę! Szczególnie łatwo przedawkować odkładane w organizmie witaminy A,D,E, K rozpuszczalne w tłuszczach. Kobiety w ciąży powinny jeszcze bardziej uważać na toksyczną dla płodu witaminę A.

Dobre suplementy diety – sprawdź skład

Jakie suplementy naprawdę działają? Skład suplementu to podstawa jego skuteczności i bezpieczeństwa. Mimo że tajemniczo brzmiące nazwy chemicznych substancji w farmaceutycznych kompozycjach mogą przyprawić laików o ból głowy, warto uruchomić wyszukiwarkę internetową i dokładnie zweryfikować interesujący nas preparat. Aby nabrać szerzej wiedzy na temat preparatów suplementacyjnych, zajrzyj na Sport Odżywki: https://sportodzywki.pl/suplementy!

Wiedząc jakich substancji potrzebujemy, w pierwszej kolejności sprawdźmy, czy znajdują się one w danym środku. Uwaga – niektóre mają więcej niż jedną nazwę! Jeżeli interesuje nas dawkowanie kwasów omega, trzeba wiedzieć, że występują one także jako DHA i EPA. Kwas foliowy – kupuje go niemal każda kobieta planująca w ciąży oraz będąca na jej początku – to z kolei witamina B6. Witaminy E nie znajdziemy raczej wyszczególnionej jako ,,witamina młodości”, ale jako ,,tokoferol” juz tak. Witamina A to z kolei retinol, a C – kwas askorbinowy.

Tym co powinno odwieść nas od pomysłu zakupu suplementu jest zastrzeżony skład – to na pewno nie są dobre suplementy diety. Jeżeli bowiem producent nie podaje co dokładnie znajduje się w jego preparacie, ewidentnie ma coś do ukrycia – mała szansa, by obawiał się o swoje patenty! Niestety, na rynku nie brak firm, które chcą zarobić. Do suplementów dodawane bywają substancje uzależniające czy wprost niebezpieczne dla zdrowia. To częsty problem szczególnie w temacie suplementów na odchudzanie. 

Jakie witaminy brać? Sprawdzeni producenci i dostawcy

Uniwersalna zasada, którą powinniśmy się kierować wybierając suplementy to – ,,dobry producent + dobry sklep = dobre suplementy diety”. Gdy chodzi o zdrowie nie ma miejsca na jakąkolwiek niepewność i podejrzanie korzystne oferty. Przed przypieczętowaniem wyboru weryfikujmy producenta – od jak dawna jest na rynku, czy pokazuje certyfikaty uzyskane od niezależnych ośrodków badawczych, jakie jeszcze preparaty oferuje i jak są oceniane w Sieci? Ponadto, przed zakupem każdy preparat warto sprawdzić w rejestrze Głównego Inspektoratu Sanitarnego na stronie https://powiadomienia.gis.gov.pl/.

jakie suplementy naprawdę działają? Suplementy diety możemy kupić niemal wszędzie – na stacji benzynowej, w delikatesach spożywczych a nawet przy kasie w salonie prasowym. Tabletki musujące czy pigułki ,,multiwitaminowe” dostępne w takich miejscach nie są warte uwagi – nawet nie stały obok wysokiej jakości farmaceutyków. W suplementy powinniśmy zaopatrywać się tylko w aptece lub specjalistycznych sklepach cieszących się dobrą renomą, oferujących uznane marki, nieukrywających składów produktów. Tylko apteki i zaufane sklepy gwarantują nie tylko skuteczność preparatów suplementacyjnych, ale przede wszystkim ich pełne bezpieczeństwo potwierdzone badaniami!

Wybór dobrych suplementów diety to szansa na zauważalna poprawę swojej kondycji. Nietrudno zgubić sie w gąszczu ofert! Kluczem do udanych i przede wszystkim bezpiecznych zakupów jest research – najlepsza broń przeciwko każdemu, kto chce zarobić naszym kosztem to wiedza!

Mogą Ci się spodobać

Dieta piłkarza i jej najważniejsze założenia

Data publikacji 04.12.2023

Przeczytasz w 12 minut 203 wyświetleń

Dieta piłkarza to jedna z podstaw dbania o jego dyspozycję […]

Nawodnienie organizmu – jak powinien o nie dbać piłkarz?

Data publikacji 08.07.2023

Przeczytasz w 10 minut 745 wyświetleń

Nawodnienie organizmu jest jedną z kwestii decydujących o dyspozycji na […]

Co jeść przed treningiem, by nie z zabrakło Ci energii?

Data publikacji 27.06.2023

Przeczytasz w 9 minut 741 wyświetleń

Prawidłowo skomponowany posiłek przed treningiem wyniesie Cię na wyżyny możliwości. […]

Co jeść po treningu? Jedzenie na szybką regenerację

Data publikacji 13.05.2023

Przeczytasz w 7 minut 876 wyświetleń

Po wymagającym treningu piłkarskim, trzeba jak najszybciej zjeść pełnowartościowe danie. […]

Zdrowe kanapki dla młodych piłkarzy – 10 szybkich i pożywnych inspiracji

Data publikacji 15.03.2023

Przeczytasz w 7 minut 422 wyświetleń

Młody sportowiec nie ma czasu, by spokojnie usiąść przy stole! […]

Dobre suplementy diety – jak je rozpoznać?

Data publikacji 17.09.2021

Przeczytasz w 4 minut 554 wyświetleń

Rynek suplementów diety rośnie jak na drożdżach. Coraz chętniej wzbogacamy […]

Przedtreningówki – co dają i dla kogo są przeznaczone?

Data publikacji 08.09.2021

Przeczytasz w 3 minut 643 wyświetleń

Szybciej, więcej, mocniej – tak chcemy trenować! By zwiększyć swoją […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami piłkarskimi

Zapisuję się