Adidas Showpiece Pack. Pożegnanie z serią Nemeziz

Na rynku związanym z asortymentem piłkarskim i butami do piłki nożnej króluje obecnie trzech głównych graczy: Nike, Puma i Adidas. Ich pozycję próbują podgryzać inne firmy, jak na przykład New Balance, ale to ta “wielka trójka” produkuje większość piłkarskich strojów dla czołowych drużyn, to w butach z ich taśm produkcyjnych występują największe gwiazdy futbolu. Każda z tych firm stawia na nieco inne pomysły i wiąże się z nieco odmienną symboliką. Adidas jest uznawany za jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań, a jego seria Predator to jedno z najpopularniejszych futbolowych rozwiązań w historii. Ten model znalazł się również w kolekcji Adidas Showpiece Pack, którą niemiecka marka przedstawiła wiosną 2021 roku. Ten zestaw był jednak wyjątkowy jeszcze z kilku powodów.

Trzy modele, dwa schematy

Kolekcja Showpiece została wprowadzona na rynek z myślą o dużych piłkarskich imprezach. Nowe niemieckie propozycje pojawiły się jeszcze przed finałem Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów, a także wyjątkowymi, przesuniętymi o rok mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Niecodzienny był zestaw butów zaproponowanych tym razem przez Adidasa. W kolekcji znalazły się bowiem tylko trzy modele: wspomniany Predator, X Ghosted oraz korki adidas Nemeziz Messi. Co prawda wyciekły również zdjęcia butów Copa oraz standardowej wersji Nemeziz, ale nie były one dostępne w otwartej sprzedaży.

Buty Predator i X Ghosted (sprawdź je na https://www.11teamsports.pl/category/buty-pilkarskie-meskie-adidas) zostały utrzymane w podobnym wariancie kolorystycznym. Ich podstawową barwą jest metaliczne srebro, któremu towarzyszą czerwone i niebieskie akcenty. Nieco inną kolorystykę mają buty Nemeziz Messi, w których zamiast srebra dominuje barwa złota.

Adidas Showpiece Pack – Predator Freak i X Ghosted w odświeżonej odsłonie

Adidas Predator z kolekcji Showpiece to buty w wersji Freak. Charakteryzuje je obecność przedłużonej strefy Demonskin. To specjalne gumowe wypustki, które znajdują się na przedniej oraz bocznych stronach cholewki. Mają wspomagać opanowanie piłki, umożliwiając większą kontrolę nad futbolówką. Korki Predator są dostępne w dwóch wariantach – z wysokim kołnierzem, a także o klasycznym, niskim profilu. Można wybrać model ze sznurowadłami lub bez.

To ostatnie rozróżnienie dotyczy również butów X Ghosted. To korki zaprojektowane tak, by jak najlepiej przygotować użytkownika do wykonywania sprintów i szybkich biegów. Ich cholewka jest wzorowana na lekkoatletycznych kolcach. Każdy krok dodatkowo wspomaga wkładka z włókna węglowego umieszczona w podeszwie zewnętrznej – dzięki niej bieg staje się bardziej sprężysty.
Zarówno model Predator, jak i X Ghosted ma cholewkę wykonaną na bazie syntetycznego tworzywa, choć w tym pierwszym przypadku jest ona uzupełniona o elastyczną tkaninę umieszczoną wokół kostki. Logo adidasa w formie charakterystycznych trzech pasków na obu modelach ma kolor czarny.

Ostatnie takie buty dla Lionela Messiego

Jak już wspomnieliśmy, nieco odmienną kolorystykę mają buty Nemeziz Messi, które zamykają kolekcję. To kombinacja złota, czerni i czerwieni – w tym ostatnim kolorze wykonano m.in. logotyp firmy. Ich cholewka jest wykonana z połączenia materiału syntetycznego i tkaniny, która jeszcze lepiej otula stopę, pozwalając na elastyczne i niczym nieskrępowane ruchy.

Buty Nemeziz Messi są jednak wyjątkowe z jeszcze jednego powodu. To bowiem ostatnie buty z tej serii przeznaczone dla argentyńskiego gwiazdora. Lionel Messi grał w butach Nemeziz od kilku lat, ale przychodzi czas na zmianę. Zawodnik Barcelony ma odtąd bowiem występować w korkach z serii X. Nemeziz Messi z Showpiece Pack to więc prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.