Koszulki piłkarskie Nike. Na jaki model warto się zdecydować?

Na piłkarskim rynku funkcjonuje wiele znanych marek. Jedną z tych, które cieszą się obecnie największą popularnością, jest Nike. Amerykański koncern słynie z ubrań sportowych przeznaczonych dla różnych dyscyplin, ale nie bez powodu wśród największych ambasadorów marki znajdują się Cristiano Ronaldo czy Kylian Mbappe, czyli jedni z najbardziej rozpoznawalnych futbolistów świata. Dużą popularnością cieszy się także koszulka piłkarska Nike. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii i efektownego wyglądu. Na rynku znajdziemy jednak mnóstwo modeli i kolekcji. Jak wybrać tę, która będzie dobrze pasować na piłkarskie murawy? Przybliżamy kilka najważniejszych.

Koszulki piłkarskie Nike Dry Academy

To rodzaj T-shirtów, które idealnie nadają się zarówno do codziennego treningu, jak i poważnych meczów. Nic dziwnego, że na Nike Dry Academy stawia tak wiele osób. Koszulka Nike Academy odniosła sukces dzięki technologii Dri-FIT. Wyróżnia się on specyficzną strukturą przypominającą ściągacz. Dzięki temu dobrze trzyma się na ciele w każdej sytuacji. Przede wszystkim jednak odprowadza na zewnątrz pot, zapewniając przyjemny komfort. Koszulka Nike Academy posiada dodatkową wentylację, którą gwarantują wstawki z siateczki z tyłu i na bokach – dzięki nim materiał koszulki nie przylepia się do ciała. Modele Nike Dry Academy w różnych kolorach znajdziesz na https://www.11teamsports.pl/.

Nike Dry Mercurial

Koszulka Nike Academy jest modelem pokrewnym do Nike Dry Mercurial. O ile jednak ta pierwsza może uchodzić za rozwiązanie budżetowe, o tyle druga jest wyborem nieco droższym. Tutaj również podstawą jest termoaktywny materiał Dri-FIT, który odprowadza pot z ciała na zewnątrz. Ważnym elementem są siateczki, w tym modelu umieszczone na plecach. Atutem koszulek Dry Mercurial jest także duża elastyczność oraz modny krój, który dobrze układa się na ciele.

Koszulki piłkarskie Nike Flash Training

Kolejnym ciekawym modelem Nike opartym o rewolucyjne rozwiązanie Dri-FIT jest koszulka Flash Training. W przeciwieństwie do Dry Mercurial, do jej wykonania, oprócz poliestru, została użyta czteroprocentowa domieszka bawełny. To zmienia nieco jej właściwości, ale nadal zapewnia przyjemną suchość skóry. O obniżenie temperatury ciała dba także panel z siateczki na plecach. Koszulki piłkarskie Nike Flash Training od kolekcji Dry odróżnia też charakterystyczny pasek na ramionach.

Nike Challenge

Materiał Dri-FIT znajdziemy też w koszulkach z kolekcji Nike Challenge. W tym przypadku jednak wyróżnikiem modeli nie jest żaden technologiczny dodatek, a przede wszystkim ich krój. To bowiem komfort i wygoda na boisku w stylu retro. Nawiązują do niego prążkowany kołnierz oraz mankiety. Całość jest niezwykle wygodna, zastosowano bowiem miękką tkaninę, która przyjemnie otula ciało na boisku. To model ceniony za szczególną wygodę.

Nike VaporKnit

Inne rozwiązanie wykorzystują koszulki piłkarskie Nike VaporKnit. Ich podstawą jest materiał o takiej właśnie nazwie. To szybkoschnąca tkanina ze specjalnymi otworami w strefach, w których w czasie gry w piłkę jest najgoręcej. Koszulki tego typu zapewniają więc optymalne chłodzenie ciała, a do tego są niezwykle lekkie. Ich atutem jest także smukły krój, dzięki któremu w wygodny sposób przylegają do ciała. Wyróżnikiem kolekcji są też raglanowe rękawy bez szwów, które tworzą całość z barkowymi częściami koszuki.