Stroje piłkarskie oraz akcesoria – co trzeba mieć?

Data publikacji 21.07.2021

Przeczytasz w 4 minut 444 wyświetleń

Stroje piłkarskie oraz akcesoria – co trzeba mieć?

Stroje piłkarskie pełnią ważną rolę w drużynie. Nie jest tu mowa jedynie o fizycznym komforcie! Jeszcze bardziej liczy się bezpieczeństwo. Jeśli zaś ktokolwiek ma wątpliwości co do tego, że koszulki piłkarskie z nadrukami przydadzą się klubowi, ten artykuł je rozwieje! 

Stroje piłkarskie – komfort i bezpieczeństwo przez cały mecz

Jaka powinna być koszulka meczowa? Oczywiście wygodna! Nie ma tu miejsca na uwieranie czy brak wentylacji! Zwracajmy uwagę, aby strój piłkarski był wykonany z wysokiej klasy, oddychającej tkaniny, takiej jak te dostępne na https://www.piko-sport.pl/pl/c/Stroje-pilkarskie/185. Swoje zadanie świetnie spełnią sztuczne materiały – poliestry. Naturalne warianty nie są dobrym pomysłem. Niestety, najpopularniejsza na rynku bawełna nie cechuje się dobrym odprowadzaniem potu. Stroje piłkarskie z niej wykonane piją wilgoć jak gąbka, co nie jest ani komfortowe, ani zdrowe. Podczas biegania pot zacznie parować, narażając zawodnika na przeziębienie. Ponadto, tkanina musi być lekka – mecze piłkarskie nie należą do krótkich, a zbyt ciężki strój piłkarski jeszcze zwiększy zmęczenie grających. Komfortowe spodenki dla piłkarza powinny kończyć się przed kolanem oraz być na tyle luźne, by nie ograniczać ruchów. Mocna gumka w pasie utrzyma je na miejscu do ostatniego gwizdka.

Kupując odzież sportową, w tym także stroje piłkarskie dla dzieci oraz dorosłych, należy zwrócić bezwzględną uwagę na jakość i certyfikaty bezpieczeństwa. Ubrania z certyfikatem Oeko-Tex 100 zostały przebadane pod kątem obecności potencjalnie szkodliwych substancji. Taki stroje piłkarskie męskie, dziecięce i damskie nie będą powodowały żadnych niepokojących reakcji skórnych. Znajdziesz je na https://www.piko-sport.pl/pl/c/BRAMKARZE/141. Niestety, niesprawdzeni producenci w celu zaoszczędzenia stosują materiały, które mogą powodować alergie, a sytuacji nie poprawia ludzki pot.

Komplet meczowy – najlepsza wizytowka klubu!

Komplety sportowe to doskonały, funkcjonalny pomysł, mogący niebagatelne przyczynić się do awansu w tabeli. Podczas meczu piłki nożnej nie ma miejsca na chwile wahania próbując rozpoznać twarz kolegi! Ponadto, odzież pełni bardzo ważną rolę gdy zależy nam na stworzeniu zgranej, gotowej na wyzwania ekipy. Odzież dla piłkarzy, taka sama dla każdego członka teamu, wywołuje efekt psychiczny – wpływa na poczucie wspólnoty, a to przekłada się na lepsze zrozumienie na boisku.

Komplet meczowy piłkarski na zawodnikach pozwoli uniknąć podań do złej osoby. Co także ważne, kibice będą wdzięczni za łatwość identyfikacji drużyny dla której zasiedli na trybunach. Każdy kto kiedykolwiek oglądał mecz piłkarski wie też, że koszulka piłkarska z nadrukiem pomaga kibicom podczas akcji – dzięki widocznemu nazwisku i numerowi mogę głośno dopingować zawodnika przy piłce! Planując zaopatrzyć klub w komplety meczowe dla piłkarzy trzeba zwrócić uwagę na dostępną paletę kolorów, by bez problemu dopasować wzory do klubowych barw. 

Nie można oczywiście zapomnieć o bramkarzu! Komplet bramkarski zapewnia nie tylko profesjonalne wrażenie, ale i bezpieczeństwo. W końcu ma on na celu zasłanianie własnym ciałem ciężkiej kuli latającej z ogromną mocą! Oferowane przez renomowanych producentów stroje piłkarskie w kompletach na szczęście są wytrzymałe i taką samą wytrzymałość gwarantują użytkownikowi.

Koszulki piłkarskie z nadrukami powinny mieć nie tylko profesjonalne zespoły, ale i szkolny czy lokalne kluby! Dzieciaki będą zachwycone mając przed sobą stroje piłkarskie ze swoimi nazwiskami. Każdy chłopiec i dziewczynka poczują się jak profesjonalni zawodnicy, którym na pewno kibicują!

Nie tylko stroje piłkarskie – jakie akcesoria powinni mieć gracze?

Na wyposażeniu klubu, ale i sali gimnastycznej, powinna znaleźć się przynajmniej jedna piłka meczowa – lepiej mieć ich więcej, bo to akcesorium często znika gdy jest potrzebne. Gdy zaś mowa o treningach dedykowanych najmłodszym, niezbędna będzie nieco mniejsza piłka treningowa. Piłki mogą być szyte ręcznie i maszynowo – nie ma reguły co do jakości. Najlepiej po prostu postawić na znanego z wysokiej klasy akcesoriów producenta.

Dla strażnika bramki niezbędne będą rękawice bramkarskie – trudno wyobrazić sobie poważną grę bez nich, nie mówiąc o bezpieczeństwie zawodnika. Dla ochrony przed kontuzjami każdy członek teamu powinien być zaopatrzony w wysokiej klasy nagolenniki piłkarskie. O kontuzję nóg nietrudno na boisku, a bywają one bardzo poważne. Dla pełni bezpieczeństwa warto też dobrać skarpety do nagolenników. 

Mogą Ci się spodobać

Z jakiej tkaniny wykonana jest odzież sportowa – właściwości i rodzaje

Data publikacji 20.09.2021

Przeczytasz w 3 minut 434 wyświetleń

Każdy z nas chce zawsze dobrze wyglądać, a nawet przykuwać […]

Bluzy piłkarskie Nike – dlaczego warto na nie postawić?

Data publikacji 27.08.2021

Przeczytasz w 3 minut 319 wyświetleń

Firm zajmujących się produkcją ubrań sportowych jest całe mnóstwo. Jedne […]

Kurtki piłkarskie Nike. Które modele warto wybrać?

Data publikacji 24.08.2021

Przeczytasz w 3 minut 338 wyświetleń

Dziś piłka nożna jest zdecydowanie inna niż 40 czy 50 […]

Koszulki piłkarskie Nike. Na jaki model warto się zdecydować?

Data publikacji 20.08.2021

Przeczytasz w 3 minut 339 wyświetleń

Na piłkarskim rynku funkcjonuje wiele znanych marek. Jedną z tych, […]

Stroje piłkarskie oraz akcesoria – co trzeba mieć?

Data publikacji 21.07.2021

Przeczytasz w 4 minut 445 wyświetleń

Stroje piłkarskie pełnią ważną rolę w drużynie. Nie jest tu […]

Bieganie przy ujemnych temperaturach – jak zwiększyć komfort podczas treningu?

Data publikacji 26.02.2021

Przeczytasz w 3 minut 594 wyświetleń

Wybierając się na zimowy trening biegowy, zapomnij o strefie komfortu. […]

Buty – Test2

Data publikacji 24.03.2020

Przeczytasz w 0 minut 556 wyświetleń

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami piłkarskimi

Zapisuję się