Aplikacje do biegania – TOP 8 aplikacji

Data publikacji 06.12.2022

Przeczytasz w 8 minut 493 wyświetleń

Aplikacje do biegania – TOP 8 aplikacji

Aplikacje do biegania mają pomóc Ci się zmotywować i osiągać wyznaczone cele. Bieganie przysparza nie tylko dużo radości, ale także sprawia, że wiele osób zaczyna lepiej czuć się w swoim ciele. Taka aplikacja będzie także przydatna jeśli trenujesz piłkę nożną. Obliczy przebiegnięty dystans podczas meczu. Co więcej, aby wyrobić sobie lepszą kondycję, powinieneś uzupełnić swój dzień o dodatkowy trening biegowy. Na pewno nie chcesz na boisku dostać szybko zadyszki. 

W tym artykule pokażę Ci kilka aplikacji, które są godne uwagi i pomogą Ci w lepszej grze na boisku! 

Najlepsze aplikacje do biegania 

Aby wybrać najlepszą dla siebie aplikację do biegania, najpierw trzeba kilka przetestować. Mają one różne opcje i rodzaje treningów, które mogą być dla Ciebie odpowiednie. Mimo że już od 2020 roku najbardziej popularna aplikacja do biegania Endomondo zawiesiła swoją działalność, dalej wiele osób szuka jej w Internecie. Przedstawię Ci kilka apek, które będą doskonałe nie tylko dla piłkarzy, ale także dla biegaczy! 

1. STRAVA 

Aplikacja do biegania STRAVA jest darmowa. Jednak, jeśli chcesz skorzystać z kilku dodatkowych funkcji, musisz wykupić subskrypcję, która pozwoli Ci na ich użycie. STRAVA to doskonała propozycja nie tylko dla miłośników biegania, ale także fanów innych sportów, takich jak pływanie czy jazda na rowerze. 

Co oferuje aplikacja w darmowej wersji? Pobierając tę aplikację na swoje urządzenie mobilne, możesz analizować, śledzić i określać swoją trasę biegową. Podczas biegu na ekranie swojego telefonu zobaczysz dystans, który przebiegłeś. Co więcej, dostaniesz informacje na temat czasu, w którym pokonałeś dany odcinek, tempa oraz liczby spalonych kalorii. 

Chcesz czegoś więcej? Pomyśl o płatnej wersji tej aplikacji. Wykupując subskrypcję wersji premium, otrzymasz spersonalizowaną wersję treningów, które zostaną dostosowane do Twoich możliwości. Wszystko dzięki analizie wcześniejszych treningów. Będziesz mógł także zobaczyć, jaka jest Twoja kondycja oraz jak bardzo jesteś zmęczony. Dzięki temu zobaczysz, czy możesz sobie pozwolić na trening następnego dnia, czy jednak poświęcić ten czas na regenerację. 

Aplikacja do biegania ma także wersję na komputer. Logując się na swoje konto, możesz sprawdzić swoje statystyki i trasy, które przebiegłeś. Jest także możliwość dzielenia się swoimi osiągnięciami na mediach społecznościowych np. Facebook czy Twitter. Jest to doskonała forma śledzenia swoich postępów zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych biegaczy. 

Pamiętaj! Udostępnianie swoich treningów i tras nie zawsze jest rozważne i bezpieczne. Takie informacje mogą posłużyć niektórym osobom do śledzenia Cię. Zwracaj uwagę na to, co udostępniasz w sieci. 

2. Runkeeper

Szukasz apek, za które nie będziesz ponosił dodatkowych kosztów, a spełnią swoje zadanie? Taką aplikacją jest właśnie Runkeeper. 

To doskonała opcja dla osób, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Dlaczego? Aplikacja do biegania zmotywuje Cię do treningu.

“Co? W jaki sposób?”

Posiada specjalnego trenera głosowego, który zmotywuje Cię do treningu. Dlatego, jeśli do rozpoczęcia aktywności fizycznej brakuje Ci tylko motywacji, to Runkeeper jest dla Ciebie! Nie oznacza to jednak, że doświadczony biegacz nie może jej zainstalować. Nawet profesjonaliście czasami potrzebują dodatkowej motywacji 🙂 

Runkeeper pokaże Ci tempo, prędkość, spalone kalorie oraz dystans biegu. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco obserwować, jak się rozwijasz i jakie postępy robisz. 

Aplikacja do biegania runkeeper wyróżnia się tym, że stworzy dla Ciebie nową trasę treningu. Bierze pod uwagę wcześniej przebiegnięte trasy i tworzy nową. Z tą aplikacją na pewno odkryjesz nowe tereny biegowe i miejsca, które sprawią, że treningi nie będą nudne i monotonne. 

Runkeeper również pozwala na dzielenie się swoimi osiągnięciami i trasami z Twoimi znajomymi na mediach społecznościowych. 

3. adidas Running by Runtastic 

Tak jak w przypadku STRAVY, biegacz może wybrać wersję darmową lub pro, która posiada więcej funkcji, które pomogą bardziej doświadczonym biegaczom. 

Adidas Running by Runtastic oferuje śledzenie dystansu, tempa oraz liczbę spalonych kalorii. Możesz dodać znajomych – wzajemnie będziecie obserwowali swoje postępy. Dodatkowo może to zmotywować Cię do dalszych treningów (wzajemna rywalizacja). Dostępne są także statystyki, które pokażą postępy. Możesz także zbierać punkty za aktywność i odbierać nagrody. 

W aplikacji dostępne są także wyzwania, które zapewnią dodatkową dawkę emocji i zróżnicują trening. Wyznacz sobie cel, do którego chcesz dążyć, a aplikacja na pewno Ci pomoże. 

Adidas Running by Runtastic to wspaniała opcja dla osób, które nie mogą trenować bez muzyki – możesz puszczać swoje ulubione piosenki podczas biegu, które zapewnią Ci dodatkową motywację i narzucą tempo. 

Posiadasz zegarek dla biegaczy? Możesz go połączyć z aplikacją! 

4. Nike Run Club 

Potrzebujesz praktycznej, przejrzystej i wygodnej do użytkowania apki? Wybierz Nike Run Club. Możesz sobie pomyśleć:

“Ta aplikacja do biegania pewnie nie różni się niczym od poprzednich”

Tu się mylisz. Aplikacja została stworzona w konsultacji z profesjonalnymi biegaczami, dlatego posiada funkcje, które są przydatne i praktyczne dla każdego miłośnika tego sportu. Oprócz podstawowych danych, taki jak: tempo, dystans, spalone kalorie oraz czas, aplikacja do biegania Nike Run Club analizuje i dopasowuje wszystkie treningi do użytkownika. Po kilku kliknięciach na ekran telefonu wiesz już, jakie zrobiłeś postępy. 

Jeśli chodzi o aplikacje do biegania, ważna jest motywacja. Tutaj także ją dostaniesz! Otrzymasz specjalne wskazówki głosowe oraz motywację od największych sportowców, którzy współpracują z marką Nike. Dzięki apce możesz także trenować interwały.  

Możesz także dołączyć do społeczności Nike Run Club, otrzymywać wyzwania, które urozmaicą trening. Będziesz mógł dzielić się z innymi swoimi osiągnięciami, a także z nimi rywalizować. 

Aplikację Nike Run Club możesz połączyć z zegarkiem na nadgarstku biegacza, który posiada Android Wear OS. Dzięki temu sprawnie sprawdzisz szczegóły nawet podczas treningu, bez wyciągania smartfona. 

5. Pace Control 

Najlepsze aplikacje do biegania nie muszą zawsze być zaprojektowane za granicą. Co powiesz na apkę stworzoną przez Polaków? Pace Control jest wygodna i prosta w obsłudze. Pozwoli Ci śledzić przebiegnięte trasy, dystans, tempo oraz czas. Za pomocą GPS zapisze wszystkie trasy, dzięki temu będziesz mógł przeanalizować swoje osiągnięcia i postępy. 

To doskonała aplikacja do biegania, jeśli chcesz poprawić swoją wydajność. Dzięki wirtualnemu asystentowi będziesz mógł osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Możesz także łączyć się z innymi biegaczami i ścigać się z nimi. Czy to nie wspaniałe? Każdemu, czasami potrzebna jest lekka dawka adrenaliny i rywalizacji. 

Jednak najciekawszą funkcją jest “biegacz-cień”. To śledzenie biegu w odniesieniu do wirtualnego biegacza, który biegnie w tempie, które wcześniej zostało określone. 

Aplikacja jest całkowicie darmowa. Nie musisz dodatkowo płacić, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji – masz już je wszystkie w darmowej wersji! 

6. Running App – Lose Weight App

Wiele osób biega, ponieważ chce zrzucić zbędne kilogramy. Aby to zrobić potrzebna będzie Ci nie tylko motywacja, odpowiednia dieta i trening, ale także aplikacja do biegania. Running to lose weight może w tym pomóc. Podstawowe funkcje to zapisywanie przebytej trasy, dystans i prędkość. Jednak najważniejsze jest tu liczenie spalonych kalorii podczas treningowej sesji. 

Potrzebujesz planów treningowych? Ta aplikacja do biegania oferuje Ci je za darmo. Treningi mają różne poziomy trudności, dlatego już na początku swojej drogi możesz je włączyć do swojej rutyny. Pozwolą Ci schudnąć i osiągnąć sylwetkę marzeń. 

7.Zombies, Run! 

Chcesz podnieść sobie adrenalinę i przenieść się do świata popularnego serialu “The Walking Dead”? Zainstaluj aplikację Zombies, Run! i znajdź się w postapokaliptycznym uniwersum.

Tę apkę do biegania można porównać z grą survivalową. Stajesz się bohaterem świata zaatakowanego przez zombie, gdzie Twoje bieganie ma znaczenie. Podczas treningu do wykonania masz różne misje. Co więcej, na trasie zbierasz potrzebne leki amunicję oraz zapasy, które pozwolą Ci przetrwać i wzmocnić obronę przed zombie.

W trakcie treningu możesz usłyszeć wrzaski i ryki zombiaków. To znak, że trzeba przyspieszyć, aby Cię nie dopadły. 

Aplikacja do biegania pokazuje także: całkowity czas biegu, trasę, dystans, ilość kroków, a także czas, w jakim pokonałeś 1 km. 

Może nie jest to najlepsza aplikacja dla biegaczy, ale na pewno jest ciekawą opcją, która daje całkowicie inne spojrzenie na bieganie. Łączy trening, z adrenaliną, budowaniem społeczności, chronieniem ludzi przez zombiakami i zbieraniem potrzebnych zapasów. Aplikacja spodoba się osobom, które uważają bieganie za monotonne i nudne. 

8. Charity Miles 

Twoje treningi biegowe mogą pomóc innym. Charity Miles to darmowa aplikacja, która jest bardzo prosta w obsłudze. 

Instalując ja na swoim telefonie, po zalogowaniu wybierasz organizację, na którą chcesz przeznaczyć pieniądze, które “zarobisz” dzięki przebiegniętym kilometrom na trasie. Możesz wybrać jedną z ponad 60 organizacji, które pomagają innym. Na pewno znajdziesz taką, która chcesz wesprzeć. 

Każdy twój krok może pozytywnie wpłynąć nie tylko na Twoje samopoczucie, sylwetkę oraz wagę, ale także przyczyni się do pomocy innym. Czy to nie wspaniałe? Robiąc coś dla siebie, robisz coś także dla drugiego człowieka lub zwierzaka w potrzebie. 

Aplikacje dla biegaczy, które pomagają, posiadają wszystkie potrzebne funkcje, które pozwolą Ci kontrolować i analizować treningi. Charity Miles pokazuje, jaki dystans pokonałeś, czas biegu, ile pieniędzy zebrałeś, oraz ile dni już pomagasz.

“Nie biegam dużo, więc nie uda mi się zebrać dużo pieniędzy”.

Nic nie szkodzi. Pamiętaj, że nawet drobny akt dobroci może być dla drugiej osoby ogromną pomocą. 

To już wszystkie aplikacje do biegania, jakie mam dla Ciebie. Mam nadzieję, że uda Ci się wybrać jedną z nich i ćwiczyć systematycznie. Apki pozwolą Ci się zmotywować, monitorować trening oraz dostosowywać go do swoich możliwości. Jak widzisz, nie są to tylko apki, które stawiają na czas i dystans – zrzuć zbędne kilogramy, pomóż innym lub przenieś się do survivalowego świata z zombie. 

Mogą Ci się spodobać

Najlepsze pomysły na prezent dla piłkarza

Data publikacji 22.12.2023

Przeczytasz w 10 minut 331 wyświetleń

Przygotowanie prezentu, nawet dla bliskiej osoby, często wymaga umysłowej gimnastyki. […]

Co spakować na obóz sportowy? Niezbędnik piłkarza

Data publikacji 29.10.2023

Przeczytasz w 5 minut 316 wyświetleń

Co spakować na obóz sportowy młodemu piłkarzowi? Pakowanie dziecka to […]

Wybieramy buty do biegania – na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Data publikacji 11.08.2023

Przeczytasz w 7 minut 801 wyświetleń

Jakie buty do biegania umożliwią Ci komfortowe trenowanie od początku […]

Jakie buty na sztuczną trawę?

Data publikacji 29.03.2023

Przeczytasz w 6 minut 813 wyświetleń

Najlepsi piłkarze zwracają uwagę na każdy detal. To dotyczy treningów, […]

Jak wybrać ochraniacze piłkarskie? Jak zakładać je na nogi?

Data publikacji 27.03.2023

Przeczytasz w 6 minut 1596 wyświetleń

Piłka nożna to sport kontaktowy, w którym nie brakuje fizycznych […]

Aplikacje do biegania – TOP 8 aplikacji

Data publikacji 06.12.2022

Przeczytasz w 8 minut 494 wyświetleń

Aplikacje do biegania mają pomóc Ci się zmotywować i osiągać […]

Adidas Uniforia – piłka, która łączy

Data publikacji 27.04.2020

Przeczytasz w 6 minut 1226 wyświetleń

Współczesny świat jest podzielony na wiele sposobów. Piłka nożna ma […]

Adidas Finale Istanbul. Piłka na najważniejsze mecze

Data publikacji 24.04.2020

Przeczytasz w 4 minut 858 wyświetleń

Żadne piłkarskie rozgrywki klubowe nie przyciągają tylu widzów, co rozgrywana […]

G-Form – nowy poziom piłkarskich ochraniaczy

Data publikacji 23.04.2020

Przeczytasz w 4 minut 1273 wyświetleń

Czołowych producentów piłkarskich butów czy koszulek znają wszyscy fani futbolu. […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami piłkarskimi

Zapisuję się