G-Form – nowy poziom piłkarskich ochraniaczy

Data publikacji 23.04.2020

Przeczytasz w 4 minut 1272 wyświetleń

G-Form – nowy poziom piłkarskich ochraniaczy

Czołowych producentów piłkarskich butów czy koszulek znają wszyscy fani futbolu. Niemal każdy kibic, któremu czasem zdarza się choćby rekreacyjnie zagrać w piłkę, wie, jaki producent techniczny dostarcza strojów jego ulubionej drużynie. Większość zwraca też uwagę na to, w jakich korkach grają czołowi piłkarze świata. Ale czy znasz producentów najlepszych ochraniaczy piłkarskich? Jeśli nie, z pewnością powinieneś dowiedzieć się czegoś więcej o produktach G-Form. To ochraniacze wykorzystujące nowe technologie, z którymi ochrona kluczowych partii ciała wejdzie na zdecydowanie wyższy poziom.

Początki marki

Piłka nożna to sport kontaktowy, w którym starcia z przeciwnikiem są nieuniknione. Walka bark w bark z rywalem, pojedynki w powietrzu, przypadkowe lub celowe kopnięcia rywali, upadki, uderzenia piłką – ochrony potrzebują różne partie ciała, niemal wszystkie są bowiem narażone na urazy lub uszkodzenia.

Marka G-Form wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Została stworzona przez sportowców, którzy na własnej skórze doświadczyli różnego rodzaju kontuzji i problemów zdrowotnych. Podczas gdy wielu producentów ochraniaczy skupia się na maksymalnym utwardzaniu swoich produktów lub na tym, by były jak najmniejsze i jak najlżejsze, G-Form postanowiło przyjrzeć się bliżej kilku technologiom i poszukać bardziej nowoczesnego rozwiązania.

Rewolucyjna technologia

Firma G-Form do produkcji ochraniaczy zaangażowała specjalistów związanych ze sportem, ale także znawców chemii w zakresie polimerów, ekspertów od projektowania 3D oraz produkcji tego typu elementów. Marka zaczęła od projektowania przedmiotów przeznaczonych dla sportowców, dziś rozszerzyła produkcję na obszary związane z elektroniką i sprzętem wojskowym.

Ze sportowego punktu widzenia najważniejszą technologią zastosowaną w produktach G-Form jest rozwiązanie SmartFlex. To elastyczne panele, które w czasie gry nie ograniczają ruchów sportowca. Dzięki wykorzystaniu wspomnianych wyżej polimerów właściwości tych amortyzujących paneli radykalnie zmieniają się jednak w momencie uderzenia. Wówczas bowiem twardnieją, a energia uderzenia zostaje rozproszona. W ten sposób łączą dwie najważniejsze dla każdego piłkarza cechy ochraniaczy – wygodę użytkowania z maksymalną ochroną.

Ochraniacze G-Form na golenie

U każdego piłkarza miejscem najbardziej narażonym na uderzenia są golenie. Nie bez powodu piłkarskie przepisy zabraniają gry bez ochraniaczy nóg – piłkarz, który będzie próbował wślizgnąć się na boisko w samych getrach, nie zostanie dopuszczony przez sędziego do gry.

We wszystkich ochraniaczach na golenie G-Form kluczową rolę odgrywają wspomniane panele SmartFlex. Jeśli zdecydujesz się je założyć, strefy najbardziej narażone na kopnięcia będą zdecydowanie lepiej zabezpieczone. Zwykłe ochraniacze nieco wstrzymują impet kopnięcia w piszczel, ale punktowy ból często i tak jest mocno odczuwalny, a na nodze pojawia się krwiak. Ochraniacze G-Form rozpraszają uderzenie na większej powierzchni, dzięki czemu siła działająca na Twoją nogę będzie wyraźnie mniejsza.

Ochraniacze PRO-S Compact wykorzystują przy tym unikalny kompozytowy materiał i dwuczęściową konstrukcję. Dzięki temu można je dokładnie dopasować do ciała i w pełni wykorzystać ich elastyczność – w czasie gry możesz o nich zupełnie zapomnieć, a i tak należycie wypełnią swoją funkcję. Na jeszcze większe pole manewru pozwalają ochraniacze PRO-S Blade, które wyposażono we wsuwane rękawy. Zakłada się je na umieszczone na nodze panele, dzięki czemu można je dopasować do kształtu kończyny i indywidualnych preferencji.

Propozycje dla bramkarzy i nie tylko

Ochraniacze G-Form pozwalają jednak nie tylko na ochronę goleni. Wśród produktów tej marki znajdują się bowiem również między innymi kompresyjne podkoszulki dla bramkarzy Pro-X Padded. W tym przypadku wkładki amortyzujące uderzenia zostały umieszczone w kluczowych dla golkiperów rejonach – mają chronić ramiona, biodra i żebra. Dzięki temu bramkarz jest nie tylko lepiej zabezpieczony przed zderzeniami z rywalami przy wyskoku po piłkę, ale może również bezpieczniej upadać i rzucać się na murawę przy próbach obrony strzałów.

Bramkarze mogą także sięgnąć po podspodenki z panelami w technologii SmartFlex chroniącymi uda oraz kość ogonową, jak również ochraniacze na łokcie, kolana i kostki, które zabezpieczą stawy przed uderzeniami. Te akcesoria sprawdzą się zresztą również u wszystkich, którzy uprawiają sport na ulicy – czy to w postaci streetballu, czy też ewolucji na deskorolce lub rowerze.

Ważną cechą wszystkich ochraniaczy G-Form jest także użyty do ich produkcji materiał kompresyjny z filtrem UPF 50+. Dzięki temu są one odporne na wilgoć i można komfortowo używać ich nawet wtedy, gdy mecz lub trening nieco się przedłużą. Nie bez powodu produktom G-Form ufa wielu piłkarzy angielskiej Premier League z Davidem Luizem z Arsenalu na czele.

Mogą Ci się spodobać

Najlepsze pomysły na prezent dla piłkarza

Data publikacji 22.12.2023

Przeczytasz w 10 minut 331 wyświetleń

Przygotowanie prezentu, nawet dla bliskiej osoby, często wymaga umysłowej gimnastyki. […]

Co spakować na obóz sportowy? Niezbędnik piłkarza

Data publikacji 29.10.2023

Przeczytasz w 5 minut 316 wyświetleń

Co spakować na obóz sportowy młodemu piłkarzowi? Pakowanie dziecka to […]

Wybieramy buty do biegania – na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Data publikacji 11.08.2023

Przeczytasz w 7 minut 801 wyświetleń

Jakie buty do biegania umożliwią Ci komfortowe trenowanie od początku […]

Jakie buty na sztuczną trawę?

Data publikacji 29.03.2023

Przeczytasz w 6 minut 813 wyświetleń

Najlepsi piłkarze zwracają uwagę na każdy detal. To dotyczy treningów, […]

Jak wybrać ochraniacze piłkarskie? Jak zakładać je na nogi?

Data publikacji 27.03.2023

Przeczytasz w 6 minut 1595 wyświetleń

Piłka nożna to sport kontaktowy, w którym nie brakuje fizycznych […]

Aplikacje do biegania – TOP 8 aplikacji

Data publikacji 06.12.2022

Przeczytasz w 8 minut 493 wyświetleń

Aplikacje do biegania mają pomóc Ci się zmotywować i osiągać […]

Adidas Uniforia – piłka, która łączy

Data publikacji 27.04.2020

Przeczytasz w 6 minut 1225 wyświetleń

Współczesny świat jest podzielony na wiele sposobów. Piłka nożna ma […]

Adidas Finale Istanbul. Piłka na najważniejsze mecze

Data publikacji 24.04.2020

Przeczytasz w 4 minut 858 wyświetleń

Żadne piłkarskie rozgrywki klubowe nie przyciągają tylu widzów, co rozgrywana […]

G-Form – nowy poziom piłkarskich ochraniaczy

Data publikacji 23.04.2020

Przeczytasz w 4 minut 1273 wyświetleń

Czołowych producentów piłkarskich butów czy koszulek znają wszyscy fani futbolu. […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami piłkarskimi

Zapisuję się