Artykuł sponsorowany
Piłkarskie treningi są równie ważne, jak mecze. To na nich wykuwa się formę, która owocuje dobrym występem w weekend. Treningi są też niezwykle ważne dla rozwoju każdego piłkarza – zwłaszcza młodego, który poznaje tajniki futbolu. W dobrym przygotowaniu się do zajęć pomoże odpowiedni strój do treningu piłkarskiego. Powinien być dopasowany do warunków atmosferycznych. Jak ubrać się na trening piłkarski w zależności od pory roku? Wyjaśniamy!
Strój do treningu piłkarskiego na lato
Kiedy na zewnątrz temperatury są wysokie, łatwiej wybrać strój do treningu. Każdy piłkarz powinien posiadać:
– koszulkę z materiałów syntetycznych, najlepiej termoaktywną, która będzie dobrze odprowadzać pot i szybko wysychać;
– spodenki z syntetycznego materiału;
– getry piłkarskie, najlepiej jak najcieńsze;
– ochraniacze piłkarski – nie wszyscy zakładają je na trening, ale dzięki nim unikniesz bolesnych stłuczeń;
– ortalion nieprzemakalny, który przyda się w czasie letnich opadów deszczu – w końcu w Polsce to lipiec jest miesiącem z największą sumą opadów.
Kiedy wybierasz strój na trening piłki nożnej latem, pamiętaj, by zdecydować się na nieco luźniejsze ubrania. O tej porze roku liczy się swoboda, nie warto stawiać na szczególnie dopasowaną odzież.
Ważne jest też unikanie ubrań z bawełny. Na co dzień sprawdza się dobrze, ale w czasie treningu będzie szybko nasiąkać potem. Problem w tym, że wolno wysycha, w związku z czym przez większość treningu musiałbyś się zmagać z przemoczoną koszulką i spodenkami.
Jak ubrać się na trening piłkarski zimą?
Strój do treningu piłkarskiego zimą będzie zawierać więcej elementów. O tej porze roku musisz zapewnić sobie odpowiednią izolację, a jednocześnie dobrą wentylację ciała. Zimowy strój na trening powinien więc obejmować:
– bieliznę termoaktywną, zakładaną pod właściwy strój, która zadba o ciepło i odprowadzi pot;
– koszulkę z materiałów termoaktywnych, najlepiej z długim rękawem,
– dresy piłkarskie, najlepiej również z materiałów termoaktywnych;
– bluzę piłkarską, zapinaną na zamek, z otworami wentylacyjnymi w kluczowych punktach,
– kurtkę piłkarską, na przykład lekki, nieprzemakalny, ale oddychający softshell; może go zapewnić klub, zamawiając znakowane kurtki na https://sklep-logos.pl/kurtki-firmowe;
– czapkę z materiału syntetycznego, dobrze przylegającą do głowy;
– komin, elastyczny i lekki, który w razie potrzeby zasłoni usta;
– rękawiczki, oddychające i elastyczne, które zapewnią swobodę na przykład przy wyrzucie piłki z autu.
W zimie najlepiej ubierać się na cebulkę. Przy mrozach potrzebna będzie i bluza, i kurtka. Kiedy jednak temperatura jest nieco wyższa, z softshellu śmiało można zrezygnować już w trakcie treningu.
Strój na trening piłki nożnej – nie zapomnij o obuwiu!
Kiedy zastanawiasz się, jak ubrać się na trening piłkarski, nie zapomnij o odpowiednich butach. Dopasuj korki do nawierzchni, na jakiej odbywa się trening piłkarza. Na sztucznej murawie wybierz turfy lub korki typu AG. Na naturalną wybierz lanki, czyli podeszwy FG. Zimą lepsze będą jednak grube wkręty, czyli buty typu SG, które pozwolą utrzymać stabilność nawet na mokrej nawierzchni lub zmarzniętej murawie.
Podsumowanie: jaki strój do treningu piłkarskiego wybrać?
Strój do treningu piłkarskiego powinien obejmować kilka elementów. Najważniejsze, by były to ubrania wykonane z materiałów termoaktywnych, które będą szybko wysychać. Zimą ubierz się “na cebulkę”, w razie czego zdejmiesz kurtkę lub bluzę. Dopasuj też buty do stanu murawy, na jakiej odbywa się trening.